Nepremeškajte Valentínsku ZĽAVU -15% ešte dnes! Akcia platí na všetky produkty!

Proti akné behom života bojuje 9 z 10 ľudí. Ako sú úspešní?

Proti akné behom života bojuje 9 z 10 ľudí. Ako sú úspešní?

Ak patríte k ‘postihnutej’ väčšine, nemusíte sa už trápiť. Existuje veľa variant, ako problematickú pleť liečiť. Niekto sa spolieha na prípravky proti akné, niekto na odbornú pomoc. Nakoľko, tieto metódy, ale fungujú?

Akné postihuje najviac tvár, krk, dekolt a chrbát.  Z exkluzívneho prieskumu spoločnosti Medaprex vyplýva, že akné na tvári trápi 82% opýtaných. Štvrtinu dotazovaných trápi akné na chrbte a takmer dvadsať percent rieši problém s akné na krku a v oblasti dekoltu. 
 
 

‘Akné zmizne samo’, to si myslia niektorí…

Väčšina opýtaných liečbu akné necháva na prírode. Zhruba desať percent síce verí, že akné zmizne samo, len je treba počkať. A ďalších desať percent problém ani nerieši, pretože nevie ako. Cez šesťdesiat percent dotazovaných je presvedčených , že v boji proti nepríjmeným pupienkom je treba pokožke pomôcť , a to či už kozmetikou alebou návštevou odborníka. 4% sa zverí do rúk kozmetičky či lekára a podstupuje chemický peeling. A ďalších 61% bojuje v domácich podmienkach s pomocou krémov a sér proti akné.
 

70% respondentov je spokojených s výsledkami liečby akné

A teraz pozor, takmer sedemdesiat percent, tých ktorí vytrvalo bojujú proti akné sú s liečbou spokojený a považujú akné za redukované. A to je predsa vynikajúca správa. Vyberte si aj vy účinnú zbraň proti tomuto pleťovému neduhu, pretože je určite lepšie sa ho zbaviť, než neskoršie riešiť jazvy po akné.
 

Neliečené akné = depresia, nervozita a dokonca samovražda

Ako ukazujú výsledky viacero štúdií, asi najväčším problémom v súvisloti s akné je psychologická stránka celej záležitosti. Vriedky a ich manuálna eliminácia je síce bolestivá, ale to, čo trpí najviac je psychika. Jednotlivci postihnutý niektorou z výraznejších foriem akné  mávajú nižšie sebavedomie, často zle nadväzujú medziľudské vzťahy (o partnerských vzťahoch nehovoriac), trpia nervozitou a depresiami. A najrizikovejší je výskyt akné u adolescentov – u nich sa k depresiám a spoločenskej izolácií pridávajú i myšlienky na samovraždu. Ty sú u dievčat s akné dvakrát vyššie než u dievčat so zdravou pleťou.  A u chlapcov dokonca o trikrát vyššie. A nechceným pupienkom pritom možno vzdorovať!
 
Širokou paletou prípravkov proti akné nájdete v našom e-shope v sekcií Proti akné.